Коротка відповідь
HDD чи SSD: що краще для орендованого сервера зберігання?
Для орендованого сервера зберігання HDD краще за ємністю, а SSD — за випадковою швидкістю. 20 TB Seagate Exos X20 читає 285 MB/s послідовно, але лише 168 випадкових IOPS; Samsung PM893 SATA SSD сягає 98 000 (даташити прочитано 2 November 2026). Basalthold ставить систему на SSD, дані на жорсткі диски, від $3.50/TB, лише крипта, без KYC.
Що кажуть даташити про HDD і SSD?
Цифри так, як їх публікує кожен виробник. Швидкості передачі HDD — це максимуми на зовнішніх доріжках; внутрішні доріжки повільніші.
| Показник | Seagate Exos X20 (HDD) | WD Ultrastar DC HC560 (HDD) | Samsung PM893 (SATA SSD) |
|---|---|---|---|
| Найбільша ємність | 20 TB | 20 TB | 7.68 TB |
| Послідовна передача | 285 MB/s макс. | 291 MB/s макс. | 550 MB/s читання, 520 MB/s запису |
| Випадкове читання 4K | 168 IOPS (глибина черги 16) | 212 IOPS (глибина черги 32) | 98,000 IOPS |
| Випадковий запис 4K | 550 IOPS (глибина черги 16) | 455 до 565 IOPS (глибина черги 32) | 30,000 IOPS |
| Номінальний знос | 2,5 млн годин MTBF, 0,35% AFR | До 550 TB на рік, 2,5 млн годин MTBF | 1,0 перезапису диска на день протягом 5 років |
| Невиправні помилки читання | 1 сектор на 10^15 прочитаних біт | 1 на 10^15 прочитаних біт | Не вказано на сторінці продукту |
| Запис | CMR | CMR | Flash |
Джерела: даташит Seagate DS2080-2111US (листопад 2021), даташит Western Digital D018-000383-AA02 (липень 2022), сторінка продукту Samsung PM893, усі прочитано 2 листопада 2026.
Чому орендовані сервери зберігання будують на жорстких дисках?
Тому що слот вміщає 20 TB як жорсткий диск і 7,68 TB як наведений вище SATA SSD. Сервер на десять слотів сягає 200 TB сирих із жорсткими дисками і менш ніж 77 TB із тими SSD.
Ринок іде за слотами. З 23 продавців серверів зберігання, яких Basalthold перевірив 2 November 2026, найдешевший у списку план виходив $1.30 за сирий TB (NetDynamics24). Медіанний план у списку від 144 TB коштував $2.14 за TB. У тому огляді враховувалася ємність жорстких дисків від 16 TB і вище; повна таблиця на сторінці ціни за TB.
Кожна пропозиція дотримується того самого поділу. Операційна система розміщена на окремому SSD (на більших конфігураціях — на двох дзеркальних SSD); диски для даних надходять порожніми та неpartitionованими, тож ви можете створити ZFS, масив mdadm або набір незалежних дисків. Якщо ви хочете, щоб команда підготувала масив RAID 6 або RAID 10 перед доставкою, повідомте про це підтримці до передачі сервера.
Коли жорсткий диск достатньо швидкий?
Коли дані рухаються довгими послідовностями: резервні копії, архіви, відео, медіафайли та великі об'єкти. Такі завдання читають і пишуть великими блоками — саме тут жорсткі диски сильні.
Зазвичай повільнішою ланкою є мережа. На зовнішніх доріжках один Exos X20 читає 285 MB/s. Порт 1 Gbit/s передає щонайбільше 125 MB/s.
На порту 1 Gbit/s один сучасний жорсткий диск уже читає швидше, ніж мережа здатна передати.
Масив додає диски разом для послідовної роботи. Десять дисків у RAIDZ2 видають значно більше, ніж порт, навіть на внутрішніх доріжках. Швидкість стає проблемою лише тоді, коли робота стає випадковою.
Коли потрібен SSD?
Коли робота — це безліч дрібних читань і записів у випадкових місцях. Exos X20 дає 168 випадкових читань за секунду; PM893 — 98 000, приблизно у 580 разів більше.
- Бази даних і диски віртуальних машин. Кожен запит або запис гостьової системи потрапляє у випадкове місце.
- Вузли блокчейну. Nethermind вимагає щонайменше 10 000 IOPS, а Erigon радить операторам уникати жорстких дисків. Розміри для кожного клієнта — на сторінці архівного вузла Ethereum.
- Мільйони дрібних файлів. Мініатюри, поштові сховища та кеші пакетів витрачають час на пошук.
Звичне рішення — розділення. Систему й базу даних покладіть на SSD, а основні дані — на жорсткі диски. На hold системний SSD може нести базу даних Nextcloud або Immich, поки файли лежать на масиві.
Чи можуть SSD прискорити пул жорстких дисків?
Так, у ZFS — за допомогою двох видів допоміжних пристроїв. Special пристрій зберігає метадані і, якщо виберете, блоки дрібних файлів. Cache пристрій (L2ARC) тримає копії гарячих даних.
Правила різняться. OpenZFS каже, що надмірність special пристрою має відповідати решті пулу або перевищувати її, бо пул залежить від нього. Cache пристрій тримає лише копії, тож його не можна дзеркалити, і він може безпечно вийти з ладу.
На hold SSD несуть систему (2 × 480 GB SSD для системи, дзеркально на Hold 100). Дзеркало з двох SSD переживає одну відмову, тоді як RAIDZ2 переживає дві, тож воно не відповідає пулу. Утім, пам'ять насамперед: кеш ARC живе в RAM, як пояснено в вимогах до RAM для ZFS.
Скільки живуть жорсткі диски в сервері?
Довше за більшість оренд, але не вічно. Seagate оцінює Exos X20 у 0,35% річної частоти відмов у режимі 24×7. Western Digital оцінює HC560 до 550 TB читань і записів на рік.
Польові дані вищі за оцінки. Backblaze опублікував свою статистику дисків за Q2 2026 29 вересня 2026: 1,73% річної частоти відмов за той квартал на 354 415 дисках. Його показник за весь час — 1,41%.
За 1,41% на рік масив із десяти дисків приблизно у 13% випадків втрачає щонайменше один диск за рік. Саме тому компонування важливіше за бренд; див. RAID 6 чи RAID 10. Коли диск виходить з ладу, відкрийте тікет: команда замінить його безкоштовно, а перебудувати масив на новому диску — це вже налаштування на вашому боці.
Який hold з якими дисками поєднується?
| Hold | Диски для даних | Системний диск | Пам'ять | Ціна за 30 днів |
|---|---|---|---|---|
| Hold 24 | 2 × 12 TB HDD | 480 GB SSD для системи | 32 GB DDR4 ECC | $110.99/30 днів |
| Hold 40 | 4 × 10 TB HDD | 512 GB NVMe для системи | 64 GB DDR4 | $201.09/30 днів |
| Hold 100 | 10 × 10 TB HDD | 2 × 480 GB SSD для системи, дзеркально | 128 GB DDR4 ECC | $377.05/30 днів |
| Hold 160 | 10 × 16 TB HDD | 2 × 480 GB SSD для системи, дзеркально | 128 GB DDR4 ECC | $561.39/30 днів |
Кожен термін і місто — у прайс-листі. Амстердам (Нідерланди), Бухарест (Румунія) і Кишинів (Молдова): кожен hold у кожному місті за однаковою ціною.
Про що ще питають покупці щодо HDD і SSD?
Диски для даних у Basalthold — це HDD чи SSD?
Жорсткі диски, а система на SSD. Операційна система розміщена на окремому SSD (на більших конфігураціях — на двох дзеркальних SSD); диски для даних надходять порожніми та неpartitionованими, тож ви можете створити ZFS, масив mdadm або набір незалежних дисків. Якщо ви хочете, щоб команда підготувала масив RAID 6 або RAID 10 перед доставкою, повідомте про це підтримці до передачі сервера.
Чи достатньо швидкий сервер на жорстких дисках для Nextcloud або Immich?
Для файлів — так: фото й документи рухаються як великі послідовні читання. Тримайте базу даних і мініатюри на системному SSD, де випадкові читання швидкі. Вимоги для кожної програми — на сторінці Nextcloud.
Чи SSD відмовляють рідше за жорсткі диски?
Вони відмовляють інакше. SSD зношується від записів: PM893 розрахований на один повний запис диска на день протягом 5 років. Жорсткий диск зношується механічно; Backblaze виміряв 1,41% річної частоти відмов за весь час по своєму парку в Q2 2026.
Скільки коштує TB сховища на жорстких дисках у Basalthold?
Hold 160 виходить $3.50/TB сирих на місяць, а Hold 100 — за $3.77/TB. Кожен hold коштує на 25% менше за названий референсний сервер, округлено вниз до цента (ціни станом на 2 листопада 2026 року): Hold 24 проти «HDD0 Dedicated Server» від Mangohost за $147.99 на місяць; Hold 40 проти «Server: 40TB Storage» від OffshoreDedi за $268.13 на місяць; Hold 100 проти «Server: 100TB Storage» від OffshoreDedi за $502.74 на місяць; Hold 160 проти «Server: 160TB Storage» від OffshoreDedi за $748.52 на місяць. Референс — порівнянний сервер зі сховищем із найменшою місячною ціною серед 5 хостів, які приймають криптовалюту без запиту ID під час реєстрації: щонайменше сира ємність жорстких дисків hold'а, мінімум ядер і пам'яті (Hold 24: 4 ядра і 16 GB; Hold 40: 6 ядер і 32 GB; Hold 100: 8 ядер і 64 GB; Hold 160: 8 ядер і 64 GB), порт 1 Gbit/s або більше, щонайменше 10 TB трафіку, одна IPv4-адреса, щомісячна оплата й наявність у продажу. Вік процесора не враховується, бо більшість серверів зі сховищем у продажу працюють на процесорах 2012–2017 років; плата за встановлення розподілена на дванадцять місяців; ціни в євро за курсом 1 EUR = 1.1172 USD (ЄЦБ, 2026-10-30). Ми не стверджуємо, що ми найдешевші на кожній ємності: продавці поза цим пулом пропонують сервери зі сховищем від $1.30 за сирий TB (NetDynamics24, того ж дня).
Чи можна орендувати сховище за криптовалюту без KYC?
Так. Basalthold бере BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, з мінімального поповнення 25 USD. Без KYC: ні ID, ні селфі, ні документів, ні картки й ні номера телефону — на жодному етапі. Налаштування займає Щонайбільше 72 години після підтвердження вашого платежу.
Жорсткі диски для даних, SSD для системи
Hold 160: AMD EPYC 7302P (16 ядер / 32 потоки), 128 GB DDR4 ECC, 10 × 16 TB жорстких дисків (160 TB raw) плюс 2 × 480 GB SSD для системи, дзеркально, порт 1 Gbit/s зі 200 TB трафіку за 30 днів, 1 IPv4 та IPv6 /64, за $561.39/30 днів. Крипта, без KYC.
- DomaineGoat LLC, зареєстрована в Панамі
- Ціни досліджено серед 23 продавців сховищ, 2 листопада 2026 року
- Без KYC, без документів
- Ваші ключі шифрування залишаються вашими
Джерела (7)
- Exos X20 data sheet (DS2080-2111US) — Seagate Technology (November 2021, read 2026-11-02)
- Специфікація Ultrastar DC HC560 (D018-000383-AA02) — Western Digital (July 2022, read 2026-11-02)
- SSD для дата-центрів PM893 — Samsung Semiconductor (read 2026-11-02)
- Статистика дисків Backblaze за Q2 2026 backblaze.com/blog/backblaze-drive-stats-for-q2-2026 — Backblaze (2026-09-29, read 2026-11-02)
- zpoolconcepts(7): special і cache пристрої — OpenZFS (read 2026-11-02)
- Системні вимоги Nethermind — Nethermind (read 2026-11-02)
- Апаратні вимоги Erigon — Erigon (read 2026-11-02)